logo

AHL’de kargo hangarlarının yıkımına başlandı

AHL’de kargo hangarlarının yıkımına başlandı

Türk sivil havacılığına 86 yıl hizmet veren Atatürk Havalimanında, özel şirketlere ait kullanılmayan kargo bölümünün yıkım işlemlerine başlandı.

Ticari uçuşların 6 Nisan’da İstanbul Havalimanına taşınmasından sonra askeri uçaklar, özel jetler ve kargo uçaklarının kullandığı Atatürk Havalimanında yer hizmeti veren bazı özel şirketlere ait, artık kullanılmayan kargo binalarının çatısı sökülürken, demir bağlantılar ise parçalara ayrılıyor.

100 kişilik ekibin yürüttüğü yıkım, hava trafiğinde herhangi bir aksaklığa neden olmuyor. Yıkılan yapıdan elde edilen demir, kablo ve çatı malzemelerinin geri dönüşüm fabrikalarına gönderileceği öğrenildi.

2 AY SÜRECEK

Yıkımı ihale ile alan SMC Yıkım ve Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çubuk çalışmaların yaklaşık 2 ayda tamamlanacağını ifade eti.

Çubuk, “Atatürk Havalimanı’nın bazı kargo bölümlerini ihale yoluyla aldık. Yaklaşık bir haftadır yıkım devam ediyor. 100 kişilik bir ekibimiz var. Burada çıkan malzemelerin hiçbiri israf olmuyor, geri dönüşüm fabrikalarına gidiyor.  Yaklaşık  2 ayda bu kargo bölümünü bitireceğiz” dedi.Çubuk ayrıca Atatürk Havalimanı’nda uçuşları etkileyecek bir çalışmanın olmadığını da belirterek, “Şu anda Atatürk Havalimanı’nın uçuşlarını engelleyecek hiçbir şey yok. Özel jetler, kargo uçakları ve askeri uçaklar şu anda çalışır vaziyette. Sadece kargo bölümünde yıkım var” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ