logo

AHL’de 5 yıldızlı hangar

AHL’de 5 yıldızlı hangar

Başaran Yatırım Holding Atatürk Havalimanın da 5 yıldızlı hangar açmaya hazırlanıyor. 6800 metre karelik alana kurulacak olan hangarın yüksekliği 20 metre olacak. Hali hazırda inşası devam eden hangar 10 milyon Dolara mal olacak.

Şimdilerde kiraladığı bir hangarda hizmet veren MC Havacılık, buralarda hizmet yetersizliğini görerek kendi hangarını inşa etmeye ve burada tabiri caizse 5 yıldızlı hizmet vermeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz haziran ayında temeli atılan hangarın 2017 Aralık ayında bitirilmesi ve hizmete açılması ön görülüyor.

MC Aviation’un sahibi Hüseyin Başaran, 2012 yılında Challender 604 tipi uçak alarak havacılık sektörüne giriş yaptı. Ardından 2015 yılında ikinci uçağı bünyesine kattıktan sonra iş jetlerinin ağır şartlarda konaklandığından ve mevcut ikramların fiyatlarından şikayet ederek 2017 yılında bir hangar yapmaya karar verdi.

Peki inşası devam eden hangarda, diğer iş jetlerine ev sahipliği yapan hangarlarda olmayan neler olacak;

5 yıldızlı otel konforunda 10 adet oda yer alacak. Mevcut odaları uçağın kokpit veya kabin ekibi kısa süreliğine kullanıp dinlenebilecekler. Odalarda tv’den duşa her şey bulunacak.

Uçak işletme ruhsatının ön izninin alındığı ve Eylül ayında onaylanmasının beklendiği MC Havacılık’ta 7/24 hizmet olacak. Uçak bakımları dahil dispeç hizmeti de sunulacak.

Hangarda dünya mutfaklarından sunumlar, eğlence üniteleri ve toplantı odaları da yer alacak.

Şu anda bakımda 22 kişinin çalıştığını ifade eden MC Havacılık Genel Müdürü Basri Demiroğlu, “hedefimiz bir yıl içerişinde 100 ve tüm personel sayımızı ise 200 kişiye çıkarmak” dedi.

Diğer iş jetlerinin günümüzde bakımlarını yurt dışı ülkelerde yaptırdıklarını kaydeden Demiroğlu; “bu hangarı açarak hem dövizimizin ülkemizde bulunmasını hem de issizliğe bir nebze çare olmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

MC Havacılık, Başaran Yatırım Holding kuruluşu olarak havacılık sektörüne giriş yaparak, şirketin isminde bulunan M ve C harflerinin Mina ve Can isimlerine ait ve kurucu Hüseyin Başaran’ın çocuklarının baş harfleri olduğu belirtildi.

MC Havacılık, Sivil Havacılık’tan almış olduğu “Uçak Bakım Yetki Sertifika” numarasının 100 olması, şirket yetkilileri tarafından “SHGM bize 100 verdi” esprilerine neden oluyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.