logo

ABD Federal Havacılık Dairesi uçaklarda Apple MacBook Pro’ya yasak getirdi

ABD Federal Havacılık Dairesi uçaklarda Apple MacBook Pro’ya yasak getirdi

ABD Federal Havacılık Dairesi yeni kararlarıyla son dönemde dikkat çekiyor. Samsung Galaxy Note 7 modelinin pil sorunundan dolayı uçuşlardan men edilmesinin ardından sıra Apple MacBook Pro modeline geldi.

Apple MacBook Pro’da uçuşlardan men edildi

Bloomberg’in haberine göre, ABD Federal Havacılık Dairesi taşınması riskli bir ürün için açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından patlama riski bulunan ve ücretsiz değişim için geri çağırılan 2015 model MacBook Procihazları için yeni bir karar aldı.

Total Cargo Expertise (TCE) tarafından havayolu şirketlerine konu hakkında bir bilgilendirme gönderdi. Yer alan detaylara göre Eylül 2015 – Şubat 2017arasında satılan 15 inç Apple MacBook Pro dizüstü bilgisayarın zorunlu taşıyıcı şirketlerinde taşınmasının yasaklandığı bildirildi.

İlgili yasak, Apple’ın pil değişimi için geri bildirim programından sonra yürürlüğe girdi. Dizüstü bilgisayar sahipleri, cihazları program için uygunsa pillerini ücretsiz olarak değiştirip uçuşlarını gerçekleştirebilecekler.

Gerçekleşen bu durum, Samsung’da olduğu kadar kötü görünmüyor. Ancak her uçuş başlamadan önce güvenlik riski olarak açıklanan teknolojik bir ürünle uçuşa başlamak, bütün yolcuları tedirgin edecek bir unsur.

Share
#

SENDE YORUM YAZ