logo

Uçuş iptal oldu, yaşlı kadını havalimanında bıraktılar

Uçuş iptal oldu, yaşlı kadını havalimanında bıraktılar

Hem Parkinson hastası hem de diyabeti olan yaşlı kadın, gece yarısı uçuşun iptal edilmesinden sonra, ABD Chicago O’Hare Uluslararası Havalimanı’nda tekerlekli sandalye üzerinde kaldı.

67 Yaşındaki Olimpia Warsaw isimli yolcu, Chicago, Illinois’deki kocasının cenazesine katıldıktan sonra eve dönüş yolundaydı. Detroit, Michigan’a gelmesi beklenen kadının oğlu, karşılamak üzere American Airlines uçağının yanaşması gereken kapı görevlisine annesini sordu. “Her şey yolunda, annenize iyi bakıyoruz” cevabını allan oğul Claude Coltea içi rahat beklerken, uçuşun iptal edildiği ortaya çıktı.

Havayolu kadını bir görevliye teslim etti ama o da yeterince ilgilenmedi. Bir otele götürmeye isteki değildi, kadın iletişim kurmakta zorlanıyordu ve kapıcı da vardiyasının bittiğin, kadına nasıl yardımcı olabileceğini bilmediğini açıkladı. Yani, o onu terk etti.

Warsaw Detroit’e gelmeyince, aile American Airlines’ı aramaya başladı. Havayolu, çıkış yolunda  izini kaybettiğini açıkladı.

Oğul Coltea, havayoluna “yaşlılarla ilgilenmek için yolcu yardım politikalarını yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyorum” derken, American Airlines aileden özür dilediğini ve görevli kapıcı için soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Geri

Share
#

SENDE YORUM YAZ