logo

THY’den ABD uçaklarıyla ilgili YENİ elektronik açıklaması

THY’den ABD uçaklarıyla ilgili YENİ elektronik açıklaması

ABD’de Trump yönetiminin, Amerika’ya sekiz ülkeden düzenlenen seferlerde bazı kısıtlamaya gidildiği belirtildi. Bu kısıtlama çerçevesinde boyutu cep telefonundan büyük olan ve medikal cihazlar hariç elektronik cihazların kabin içine alınmaları yasaklandı.

Sabah saatlerinde THY’den yapılan “konu ile ilgili İstanbul çıkışlı seferlerimizde böyle uygulama talebi gelmedi” şeklinde açıklama yapılırken, günün ilerleyen saatlerin de yapılan açıklama ise tam tersiydi.

ABD’de ki yasaklama, “yasağın uluslar arası 10 havalimanından ABD’ye direkt sefer yapanları kapsadığı belirtilirken, bu havalimanları içerisinde İstanbul çıkışlı uçuşlarında olduğu iddia edilmişti” .

İşte THY’den yapılan YENİ açıklama;

“Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edecek yolcularımızın dikkatine.

ABD varışlı seferlerimizde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda  ilgili otoritelerce karar alınmıştır.  Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında elektronik eşyalar uçak altı kargo bölümünde taşınabilmektedir

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.