logo

THY mobil bilet uygulamasında 4 milyonu aştı

THY mobil bilet uygulamasında 4 milyonu aştı

Türk Hava Yolları yolcuları, 2018 yılında 4 milyonu aşkın bileti mobil uygulamadan satın aldı.

Dünyanın 124 ülkesini kapsayan rakipsiz uçuş ağı ve sunduğu eşsiz seyahat deneyimi ile küresel havacılık pazarındaki payını her yıl artıran Türk Hava Yolları, yolcularının seyahatlerini kolaylıkla planlayabildiği mobil uygulaması aracılığıyla 2018 yılında 4.1 milyon adet biletleme işlemi gerçekleştirdi.

Geliştirmeler ve hizmete alınan yeni özelliklerin etkisiyle yolcular için güvenilir bir seyahat asistanına dönüşen mobil uygulama, 2018 yılında rekor sayıda toplam 75,2 milyon yolcu taşıyan bayrak taşıyıcının başarılı performansına önemli bir katkıda bulundu.

Yenilikler büyük beğeni topladı, uygulamaya olan ilgi arttı

Uygulamada gerçekleştirilen yenilikler yolcular tarafından büyük beğeni topladı. Geçtiğimiz yıl mobil uygulama marketlerinden 3 milyon kez indirilen uygulama 2017 yılına göre yüzde 20 daha fazla sayıda indirme rakamına ulaştı. Uygulamanın yeni ara yüzü ve sunulan hizmetler bu başarıya katkıda bulundu.

Türkiye’den sonra en çok Almanya’da indirildi

Android ve IOS sistemine sahip akıllı telefonların uygulama marketlerinden edinilebilen uygulama Türkiye’den sonra en çok Almanya’da ilgi gördü. Türkiye’de geçtiğimiz yıl 1 milyon 445 bin kullanıcı uygulamayı akıllı telefonlarına indirirken bu sayı Almanya’da 212 bin oldu. İlk beşteki diğer üç ülke ise Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Rusya.

Yolcuların yüzde 66’sı seyahatlerini tek yönlü planladı

Mobil uygulama üzerinden biletleme işlemlerini gerçekleştiren Türk Hava Yolları yolcularının yüzde 66’sı seyahatlerini tek yönlü olarak planladı.

Gidiş-dönüş seyahat planı yapan yolcuların oranı yüzde 32 olurken çoklu uçuş planlayan yolcuların oranı ise istatistiklere yüzde 2 olarak yansıdı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ