logo

CORVID-19 ve Havalimanı


keikotorigoe
keikotorigoe@hotmail.com

Resmi açıklamanın aksine 15 Şubat 2020 itibariyle Çin’de Corvid-19’a bulaşmış 300 Milyon kişi ve ölü sayısı 250.000 olmuş.

Sadece Wuhan’da bir günde 16.000 kişiye bulaşmuş. Wuhan’da ambulansın asıl amacıyla değil de evde izole edilirken ölmüş insanları taşıyan aracı gibi kullanılıyormuş. Vefat edeni taşımak için kullandığı torbanın üretimi hiç yetiştiremiyormuş. ( https://ww.youtube.com/watch?v=b2MgR-lUJlo )

Dünya’da ölü sayısı yükselirken, her ne kadar Türkiye’de kimse maske takmadan yaşıyor olsa da, en azından havalimanında vakit geçirmek ve uçağa binmek zorunda ise, N95 maskesi ve eldiven takmaya alışmak zorunda olduğunu düşünen sadece ben miyim?

Havalimanında vakit geçirmeyi benim kadar sevenlerin çok olduğuna inanıyorum. Ama bulaşmamak için ve sizi seven insanlara bulaştıran olmamak için en azından önlem almaya çalışalım.

Yapmamız gereken sadece eve döner dönmez maskeyi çöpe atıp eldiveni attıktan sonra elleri, burunu ve gözleri yıkamak. Ölmemek ve sevdikleri öldürmemek için buna fazla demeyelim.

Sadece havalimanı değil, AVM, hastane, taksi, otobüs, metro, şirket ve okulda da aynı.

İlaç bulunup kullanılır hale gelene kadar dikkatli yaşayalım.

Av. Keiko Torigoe

www.torigoelaw.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Elektrikli Uçak ‘ALİS’

  11 Ocak 2021 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Basın toplantısında Toyota, alt yapısı tamamlanmadan önce acele acale piyasadaki arabayı elektrikli arabaya dönüştürürse, nükleer enerjisine veda etme hedefinden uzaklaşmak değil, muhtaç kalabileceğinden söz ediyordu. Yine de reklamlarda gördüğümToyota’nın elektrikli arabası çok hoş görünüyor. Şahsen hava kirliliği ve gürültünden dolayı bir an önce tüm arabanın elektrikli olmasını bekleyenlerden olduğum için beni düşündürdü. Hava kirliliği dediğimde arabadan çok uçağın bugünkü durumunu bir an önce düzeltmelidir sanırım. Korona‘dan d...
 • Sınavlara Hazır Mısınız?

  04 Ocak 2021 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Sınavlar belirli bir süre verilmeksizin ertelenmişti, hatırlıyor musunuz? Herkes evde ve bolca çalışacak vakit varken neden elektronik ortamda yapılmıyor acaba diye düşünüyordum. Ve sonunda aşağıdaki değişiklik yürürlüğe girdi. “Sınavlar, SHGM’de veya SHGM tarafından uygun görülen mahalde komisyon tarafından yazılı olarak veya elektronik ortamda yapılır. Sınavda başarılı olanlar için lisans düzenlenir. Lisans veriliş tarihi olarak sınav tarihi esas alınır.” Hayatınızdaki yoğun tempodan dolayı sınava çalışacak vaktinin hiç olmadığını sö...
 • Uçak Planetaryuma Dönüşünce

  28 Aralık 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Her havayolu şirketlerinin bu dönemde hiç yapmadığı veya aklından hiç geçmediği özel fikirlerle müşterileri mutlu etmeye çalıştığını görünce çok mutlu oluyorum. Japonya’da son sınıftaki öğrenciler hep beraber başka il veya yabancı ülkeye gezmeye giderler. Ama bu koronada herşey iptal ediliyor sanırım. Bir okul hiç bazgeçmeden Japon Havayolları ile anlaşmış ve öğrencileri bir kaç saatlik özel uçuşa götürmüşler. 12 yaşındaki çocuklar için uçakta oturmak bile ilk deneyim olabiliyor. Yatarak uçmak ise her öğrenci için gerçekten çok eğle...
 • Havayolu Sektörü ve Aşı Taşıması

  21 Aralık 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Bu yıl havayolu sektöründe uçuşun iptali ile ilgili haberleri her gün duyduk. PCR testi, maskeli, bulaşma korku derken çook mecbur olmadıkça kimse uçmaz hale geldiği de gerçek. Rueters’in haberine göre IATA’nın raporunda kargodaki fiyatı ve karın %30 artmış ve satıştaki kargo oranı %36 gibi 3 kat kadar çoğalacak gibi görünüyormuş. Aralık 2020 itibariyle kargo fiyatı koronadan öncesine göre 2 kat seviyesindeymiş. Yani bu yıl kargoya marj açısından baktığımızda marjın hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu anlayabiliriz. IATA’ya göre yer ...
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.