logo

Ayvalık’ta düşen uçak iddiası fişek çıktı

Ayvalık’ta düşen uçak iddiası fişek çıktı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, dün akşam saatlerinde uçak düşme iddiası ile başlatılan arama-kurtarma çalışmaları sırasında bir barut fişeği bulundu. Yaşanan olaya bunun sebebiyet verdiği üzerinde duruluyor. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bir uçağın düştüğü iddiası üzerine bölgede geniş çaplı arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

AFAD, ÜMKE ve 112 Acil Yardım ekiplerinin de destek verdiği çalışmalar sabah saatlerinde, görgü tanıklarının ifadelerine göre ilçedeki dağlık alanlarda yoğunlaştırıldı.

Ayrıca arama çalışmaları kapsamında bölgede bir barut fişeği bulundu. Yaşanan olaya bunun sebebiyet verdiği belirtildi. İlerleyen saatlerde ise bölge drone ve helikopter ile taranacak.

BARUT FİŞEĞİ BULUNDU

Arama çalışmaları hakkında Sözcü’ye açıklamalarda bulunana AFAD İl Müdürü Bayram Şahin, bölgede bir barut fişeği bulunduğunu belirterek: “Dün geceden bu yana Afad ekiplerimiz, Jandarma, İtfaiye, UMKE ile birlikte arama çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede bulunan Bahçeliköy’de dağlık alanda çalışmalar yoğunlaştı. Arkadaşlarımız çalışmaları sırasında bir barut fişeği buldu. Yaşanan olaya bunun sebep olduğu belirtiliyor. Çalışmalar kapsamında drone ve helikopter ile bölge taranacak.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ