logo

Zanzibar’a uçan tek Avrupa tarifeli havayolu, THY

Zanzibar’a uçan tek Avrupa tarifeli havayolu, THY

Dünyanın en çok noktasına uçan milli havayolumuz Türk Hava Yolları, 13 Aralık 2016 tarihinde Tanzanya’da Darüsselam ve Kilimanjaro’nun ardından Zanzibar’ı da uçuş ağına ekledi.


Haftada üç sefer olarak uçuşlarını gerçekleştiren şirket 3 Haziran 2018’de 2 ilave frekans ile uçuşlarını haftada 5 sefere çıkarmıştı. THY, 11 Haziran 2019 tarihi itibarıylada sefer sayısını haftada 7 güne çıkardı.


Şu anda 316 noktaya uçan THY, Zanzibar’a direkt sefer gerçejleştiren tek Avrupa tarifeli Havayolu olma özelliği ile de ön planda bulunuyor. Zanzibar’a başlatılan seferlerin ardından özellikle Sırbistan, Çekoslovakya, Polonya ve Ukrayna gibi ülkelerin yanı sıra Rusya, Orta Avrupa ve Küba’dan da önemli ölçüde yolcunun tercihi THY oluyor.

Gerçekleştirilen seferlerin ardından Türkiye ile Zanzibar arasında da ticari amaçlı seyahatlerde büyük oranda artış gösteriyor.


Ada, her mevsim turistlerin gidebileceği bir iklime sahip iken en yoğun talepler Haziran-Ekim ve Aralık-Şubat ayları arasında oluyor. Zanzibar halkının Müslüman ve kültürel zenginliğinin olmasından dolayı da Müslüman turistler için önemli bir tatil noktasıdır.


Dünyanın en büyük baharat üreticisi konumunda olan Zanzibar ayrıca balıkçılık ve turizm ana gelir kaynakları arasındadır.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ