Yeni Havalimanı

0

Av. Keiko Torigoe
Bügün 29.10.2018, dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılış günüdür.

Hatırlıyor musunuz?

Sadece 18 yıl önce Atatürk Havalimanı’nın iç ve dış hatlarının şimdiki, iç hatları binasında olduğunu? Tuhaf ama bana hiç küçük gelmiyordu.

Sadece 18 yıl önce şimdiki dışhat binasına taşındığımızda ‘Bu dev bina yürü yürü hiç bitmez. Gerçekten topuklu ayakkabıyla çalışacak mıyız? Bu kadar kapıya hiç gerek duyacak mıyız?’ derdik. Uçağa binerken pek otobüse binmezdik. Hele büyük uçağa binerken. Kapıyı kapattıktan sonra havalandığını bir kaç dakika sonra öğreniyorduk.

Zamanla lojistik açıdan hızla önem kazanan Atatürk Havalimanı’nda havayolu şirketlerinin her ne kadar zamanında uçağın kapısını kapatsa da pistte uçuş sırasını beklerken yerde 30 dakikadan uzun süre beklememizin, otobüsle uçağa gitmemizin olağan hali olarak kabul ederdik.

Artık otobüsle uçağa gitmeyecek ve yerde uçuş sırasını uzun süre beklemek zorunda kalmayacak yeni havalimanının açılışını parmakla gün sayarak bekledik.

Yıllar önce İstanbul’daki Vatan Caddesi’ne bakarak ‘Uçak mı indirecek?’ demişlerdi. Şimdiki Vatan Caddesi uçak değil de araba için bile hiç geniş sayılmaz hale geldi.

Biz de yakın gelecekte yeni havalimanına bakarak ‘Bu bize hiç yetmiyor artık…’ diyeceğimiz kadar Türkiye’nin ticarette ve turizmde önemini kazanması dileğiyle…
Av. Keiko Torigoe
www.torigoelaw.com

İyi uçuşlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here