‘Vize alamam ki…’demeyelim!

0

Av. Keiko Torigoe

Haberlerde güçlü pasaportlar listesine baktıkça Türk pasaportunun pek güçlü olmadığını görüp üzlüyoruz. Alman veya İngiliz vatandaşı kadar özgürce seyahat edemiyor gibi görünüyor.
Aslında şahsen Schengen vizesini alamayanı görmedim. Ama alamayan da çok vardır. Schengen vizesi hakkındaki haber herkesin ilgisini çekiyor sanırım.
Vize alırken banka dekontu, tapu vb. göstermemiz gerekiyor. ‘Tapum yok, bankada sadece borcum var.’ diyenlerin seslerini duyuyorum. Bu durumda Paris’e Londra’ya veya Milano’ya gitmek maalesef zor.
Olaya bardağın dolu tarafından bakmayı seven biri olarak hayatımızın daha ileriki zamana o şehirleri saklayarak halen hiç vizesiz gidebileceğimiz çok sayıda ülkelerden gezmeye başlamaya ne dersiniz?
Dünyada en fazla ülkeye ve en fazla noktaya uçan havayolu şirketi unvanını elinde bulunduran Türk Hava Yolları (THY) olduğuna göre işimiz kalay gibi görünmüyor mu? Nasıl olsa Atatürk Havalimanı İstanbul’da. Ve sadece iki ay sonra dünyanın en büyük havalimanının İstanbul’da açılacağını biliyoruz.
Hayatımız tüm güzel manzarayı seyretmek için çok kısa, sadece fotoğrafla yetinmeyelim. Gözlerimiz mümkün olduğu kadar çeşitli manzarayı seyretsin, kalbimiz bir defa bile daha fazla heycanlansın.
Size keyfli uçuşlar !

Türk Vatandaşlarının Tabi Olduğu Vize Uygulamaları
http://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa

Av. Keiko Torigoe
www.torigoelaw.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here