logo

Türkiye ve Rusya sivil havacılıkta işbirliği anlaşması imzaladı

Türkiye ve Rusya sivil havacılıkta işbirliği anlaşması imzaladı

Rusya Federasyonu Hava Seyrüsefer Hizmet Sağlayıcısı State ATM Corporation ile DHMİ Genel Müdürlüğü heyetleri arasında bir toplantı gerçekleştirildi.

DHMİ’nin ev sahipliğinde Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Funda Ocak Başkanlığında düzenlenen toplantıda iki kuruluş arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, toplantının açılış konuşmasında Rusya Federasyonu heyetini Ülkemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bölgede hava trafik akışında üstlendikleri kilit rol kapsamında, DHMİ ve State ATM Corporation arasında bugüne kadar sağlanmış olan işbirliğinin sürdürülmesinin önemini vurguladı.

Bölgede ki krizlerin hava trafik akışı üzerinde olumsuz etkilerini hatırlatan Ocak; Rusya Federasyonu ve Türkiye Hava Sahasında yaşanan beklenmedik trafik artışı ve bu artışın domino etkisinin azaltılabilmesi için DHMİ ve State ATM Corporation arasında sağlanacak yakın işbirliğinin önemini vurguladı.

State ATM Corporation Genel Müdürü MOISEENKO’da konuşmasında, nazik daveti ve misafirperverliği için Genel Müdür Ocak’a teşekkürlerini ileterek, ortak çalışma ve işbirliğine verdikleri önemin altını çizdi.

SİVİL HAVACILIĞIN İKİ LİDER KURULUŞU ARASINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Toplantı sonucunda, DHMİ ile Rusya Federasyonu hava seyrüsefer hizmet sağlayıcısı State ATM Corporation arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı. DHMİ Genel MüdürFunda OCAK ve State ATM Corporation Genel Müdürü Sayın İgor MOISEENKO tarafından imza altına alınan anlaşma ile iki kuruluş arasındaki mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi amaçlanıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ