logo

THY uçağı Bodrum’da büyük tehlike atlattı

THY uçağı Bodrum’da büyük tehlike atlattı
Türk Hava Yolları’nın uçağında bulunan mürettebat ve yolcular, sonuçları ölümcül olabilecek bir kazanın eşiğinden döndüler. THY uçağı kalkış için hızlanırken helikopter sebebiyle kalkış iptal edildi, ani fren yapıldı.

Ölümlü uçak kazalarının gerçekleşme oranı araba kazalarına kat ve kat daha az. Buna rağmen büyük tehlikeler sık sık kıl payıyla atlatılıyor. Bugün gerçekleşecek bir kazadan ise pilotların dikkati sayesinde dönüldü.

Türk Hava Yolları’nın TK2517 sefer sayılı TC-JHP kuyruk tescilli Boeing 737-8F2 model uçağı Bodrum Milas Havalimanı’ndan 18.40’ta kalkış yapıp İstanbul Havalimanı’na 20.10’da inişini gerçekleştirmeyi planlıyordu.

Yolcu alımını tamamlayan THY uçağı kalkış için pistte hızlanmış bir şekilde ilerliyorken ani bir yavaşlama gerçekleştirdi. Pistte bir helikopterin inişini gerçekleştiriyor olduğunu gören pilotlar (Kaptan Pilot Hüdaverdi Ataşoğlu) derhal uçağı durdurmak için adım attı.

Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir Tweet ile aktardığı bu olay gerçekten tüyler ürpertici. Küçükkaya’nın Tweet’ine gelen bir yanıt ise işin ne kadar ciddi olduğunu ortaya koyuyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ