logo

THY sponsorluğunda Empire State’in tepesine uçtular

THY sponsorluğunda Empire State’in tepesine uçtular

New York’un simge yapılarından 102 katlı Empire State Binası’na çıkma koşusu Türk Hava Yollarının (THY) sponsorluğunda yapıldı. Bu yıl 42’nci kez düzenlenen ve THY’nin ikinci kez sponsorluğunu üstlendiği yarışta, yaklaşık 200 atlet bin 576 basamak çıkarak Empire State Binası’nın 86. katındaki gözlem kulesinde bulunan bitiş çizgisine ulaşmaya çalıştı.

 

Yarışta kadınlarda Singapurlu atlet Suzy Walsham yarışı 12 dakika 18 saniyede tamamlayarak yine zirvede yer aldı ve yarışmadaki toplam 10’uncu zaferini elde etmiş oldu. Erkeklerde ise 10 dakika 5 saniye ile 2017 yılının da birincisi olan Polonyalı atlet Piotr Lobodzinski yarışı birinci tamamladı.

SAĞLIKLI YAŞAMA DESTEK

THY New York Genel Müdürü Cenk Öcal, yarışmanın ardından düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Bu tür kurumların etkinliklerini desteklemek bizim için büyük bir gurur. İnsanların sağlıklı yaşam seçimleri yapmalarını desteklemekteki vizyonlarının arkasındayız” dedi. THY’nin Empire State Binası’nın 75. katında ofisinin bulunduğu bilgisini paylaşan Öcal, yarışmada mücadele eden atletlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Cenk Öcal, THY New York ekibine de özverili ve sıkı çalışmaları için teşekkürlerini sundu.

Etkinlikte THY’nin sponsorluğu nedeniyle Empire State binası da gece boyunca kırmızı- beyaz renklere büründü.

Share
#

SENDE YORUM YAZ