THY kabin ekibinden yine örnek bir davranış

0
571

THY Kabin Memuru Büşra Güzelses, AHL Basın Bürosu’nda basın mensuplarıyla sohbeti sırasında başından geçen bir olayı anlattı.

Güzelses,13 Ağustos’ta Zürih-İstanbul uçuşunda bir kadın yolcunun kendisinden Tuğçe ismindeki down sendromlu kızı için yardım istediğini söyledi.

Kızının çok korktuğunu belirten anneye, ekip olarak yardımcıyı olmaya karar verip anne ile kızının yanına gittiklerini belirten Güzelses başından geçen olayı şöyle anlattı:

“Tuğçe’yi yerinden kaldırmak ve oyalamak için elimizden geleni yaptık fakat başarılı olamadık. Ama olabildiğince mutlu etmeye çalıştık. Ona oyuncak verdik. Sonuçta koltuktan kalkmasa da çok mutlu oldu. Annesinden 19 yaşına girdiğini öğrendik ve hemen arkadaşlarımızla birlikte bir doğum günü partisini organize ettik. Uçaktaki ikram malzemelerinden hemen bir pasta hazırladık.

Hazırladığımız pastayla birlikte Tuğçe’nin yanına gittik ve ‘İyiki doğdun Tuğçe’ deyince o kadar çok sevindi ve gülmeye başladı. Zaten uçaktaki oylcularımızın çoğu Türk’tü ve  herkes alkışlamaya başladı. Bizde çok duygulandık. Bizim bütün yolcularımız özel ama o yolcularımızın ekstra bir ilgiye ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum.

Ailesinin de beklentisi bu yöndeydi. Bunu beklemeseler de eminim ki THY ekibi olarak onlara ekstra bir ilgi gösterirdik. Doğum günü olmasa bile biz Tuğçe’ye ve aynı durumdaki  yolcularımıza yardım ediyor ve ilgi gösteriyoruz. Sürekli yardımcı olmak için Tuğçe’nin yanına gittik. 20 dakika kadar yerinde zıplyarak, kahkahalar attı. Gerçekten çok güzel anlardı.”

Kabin amiri Bahadır Özer ise ekip arkadaşlarının kendisine uçaktaki bu özel yolcuyla ilgili bilgi verdiğini, bunun üzerine Tuğçe’nin ailesinden izin alarak bir doğum günü organizasyonu düzenlediklerini belirtti.

Tuğçe için çok güzel bir doğum günü kutlaması yaptıklarını ve bu olaydan dolayı arkadaşlarıyla birlikte çok duygulandıklarını belirten Özer, “Tüm yolcularımızla birlikte büyük bir muktluluk yaşadık. Zaman zaman uçuşlarda böyle olaylar başımıza geliyor. Daha önce de Batman uçuşumuzda hamile bir yolcumuza körükte doğum yaptırmıştım. Bu da benim için çok özel bir duyguydu”  diye konuştu.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here