Teşekkürler, Atatürk Havalimanı

0

Yıllar önce ilk defa Türkiye’ye geldiğimde, şimdiki iç hatlar binası hala dış hatlar binası olarak kullanılıyordu. Bu kapıdan, Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye’ye ilk adım attığım o an, eğer bir falcı bana ‘Yıllar sonra İstanbul’a taşınacaksın ve bu Atatürk Havalimanı’nda çalışacaksın, hem de çok zevk alarak. Tekrar okuyacaksın ve Türkiye’de avukat olacaksın’ deseydi hiç inanmayarak gülüp geçerdim.

Çok küçükkenden beri ‘Bir gün Japon Havayolları’nda çalışacağım’ diyerek büyüdüm. O hayalim Türkiye’de gelçekleşti. Türkiye’de ilk çalıştığım yer Atatürk Havalimanı’ydı. Japon Havayolları’nda yolcu hizmetler şefi olarak işe başladığım o günden itibaren 11 yıl boyunca Atatürk Havalimanı’na adım attığım her an çok mutlu hissettiğimi çok iyi hatırlıyorum.

Hukuk fakültesinden mezun olmama rağmen işten ayrılmak istemedim. Daha doğrusu, bu binada, Atatürk Havalimanı’nda çalışmamayı bir türlü seçemedim. 31 Mart 2008 tarihinde Japon Havayolları’nın Türkiye’deki faaliyetini sonlandırmasına kadar.

İstanbul Türkiye değil diyenler var. Bana göre Atatürk Havalimanı İstanbul değildi. Çok daha modern, çok daha enerji dolu ve çok daha dinamikti. Belki o dinamizmi hissetmek için Atatürk Havalimanı’na gidiyordum.

05 Nisan 2019. Haberlerde Türk Havayolları’nın Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınma sürecini gösteriyor. Instagram’da o günlerde beraber çalıştığım Türk Havayolları’ndaki arkadaşlarım anılarını paylaşıyor. Sanki bir dönemin sona erdiğini hissettirdi bana.

Atatürk Havalimanı, hayatıma unutulmaz güzel anıları kattığın için sana çok teşekkür ediyorum.

Av. Keiko Torigoe

www.torigoelaw.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here