logo

SHGM Kartaca Havalimanı’nı ziyaret etti

SHGM  Kartaca Havalimanı’nı ziyaret etti

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından Tunus’un Kartaca Havalimanı’na geçtiğimiz hafta havacılık güvenliği alanında inceleme ziyareti gerçekleştirildi.

Türkiye ve Tunus arasında 10 Aralık 2020 tarihinde arasında imzalanan Mutabakat Zaptı’ndaki havacılık güvenliği alanında işbirliği maddesi uyarınca gerçekleştirilen inceleme ziyaretine, havacılık güvenliği ulusal denetçilerinden oluşan bir heyet katıldı.

SHGM Havacılık Güvenliği Ulusal Denetçileri Güncihan Aydın ve Yener Çetinkaya’nın yanısıra diğer ulusal denetçiler THY’den Fırat Koyuncu ve Ticaret Bakanlığı’ndan Eren Terzi’nin bulunduğu heyet, Tunus Sivil Havacılık Otoritesi ile sivil havacılık mevzuatı ile ilgili yaptığı görüşmelerin ardından havaalanında incelemelerde bulundu.

Terminalde yolcu ve personel taraması uygulamaları, apron girişleri ve kargo tesislerinde inceleme ve gözlemlerde bulunan heyet ayrıca, günde iki uçuş gerçekleştiren THY’nin operasyonlarını da yerinde gözlemledi.

İlgili anlaşma çerçevesinde Tunus Havacılık Otoritesin’den uzmanların da Mart ayı içerisinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirmesi planlanıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ