logo

Bakan Koca, “İngiliz, 4 bin 603 yolcuyu izolasyona aldık”

Bakan Koca, “İngiliz, 4 bin 603 yolcuyu izolasyona aldık”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Aralık’tan itibaren İngiltere’den gelen tüm yolcuların tespitinin yapıldığını açıkladı.

Bakan Koca, testleri negatif çıkan yolcuların da izolasyona alındığı ve durumlarının takibinin yapıldığını belirtirken, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yolculara PCR testleri yapıldığını duyurdu.

Konuya ilişkin Bakan Fahrettin Koca’nın açıklaması şöyle:

“İngiltere’de tespit edilen koronavirüs mutasyonu üzerine 20 Aralık gecesi İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkemize uçuşların askıya alındığını ve o an itibariyle havada olan yolcular için de tedbirlerimizi duyurmuştuk.

Önceki gece bu ülkelerden ülkemize giriş yapan 335 yolcu sağlık kontrolünden geçirilmiş ve PCR testi yapılmıştır. Yolculara 1. ve 7. Günü PCR örnekleri alınmaktadır. Testleri negatif çıksa bile tüm yolcular izolasyona alınmıştır.

14 Aralık’tan itibaren İngiltere’den gelen tüm yolcuların tespiti yapılmıştır. 4.603 yolcunun bilgileri siteme aktarılarak ikametleri ve kaldığı otellerinde izolasyona alınmışlardır. Bu yolcularımızın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda PCR testleri yapılmaktadır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty