logo

Kaan Air,  2018 Model Kamov KA32’ler ile orman sezonuna hazırlanıyor

Kaan Air,  2018 Model Kamov KA32’ler ile orman sezonuna hazırlanıyor

Kaan Air,  2018 Model Kamov KA32 tipi helikopterler ile  2019 yılı için Orman Yangınlarıyla Mücadele sezonuna hazırlanıyor.

Rus helikopterleri Türkiye’de ilk kez Türk bayraklı ve Türk tescili ile uçacak.

Kaan Air distribütörü olduğu Russian Helikopters’in 3 adet Kamov KA32 modelini helikopter filosuna kattı. Türkiye’de ilk kez Türk tescili ile uçuş gerçekleştirecek olan helikopterler yangın söndürme, ağır yük taşıma gibi önemli  operasyonlarda kullanılacak.

Kamov’lar bu yıl içinde Kaan Air filosuna katılıyor.  Dünyada ağır yük taşıma ve orman yangınlarıyla mücadele görevlerinde kullanılan Kamov KA32’ler güçlü performansları ile Türkiye’de de aynı amaçlarla kullanılacak.

Kamov KA32’ler ile ilgili Kaan Air Genel Müdürü Kemal Sülerşunları söyledi: “Bugüne kadar yangın söndürme operasyonlarında kullanılan helikopterlerimiz yurtdışından kiralanarak tedarik ediliyordu.  Kaan Air olarak filomuza kattığımız 3 adet 2018 model Kamov KA32 helikopteri ile birlikte KA32’ler Türkiye’de ilk kez Türk bayraklı ve Türk tescilli  olarakuçuyor olacaklar.”

Kaan Air, dünyanın önde gelen helikopter üreticilerinden Russian Helicopters ve Leonardo Helicopters’in Türkiye münhasır distribütörü olup, aynı zamanda ABD’li iş jeti üreticisi Gulfstream’in de Türkiye Ticari Satışlar Temsilciğini yürütmektedir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ