İstanbul Havalimanı –Geliş–

0

İniş saatinin gece olmasını çok seviyorum. Böylece pencereden ışıl ışıl çok güzel manzarayı seyredebiliyoruz. İstanbul Havalimanı havadan çok güzel görünüyordu.

Giderken üst katta yürüyenler nasıl oraya gitmiş acaba demiştim. Meğer ki gelenlermiş, sanki ESB Havalimanı gibi.

Uçağımız vaktinde indi ve sadece 10 dakika sonra kapıya yanaştı. Kapıya kadar 1 saat böyle uçak içinde oturmaya devam edeceğini düşündüğüm için kendimi çok şanslı hissettim.

Sadece her ne kadar yürüyen koridor olsa da pasaport kontrolüne kadar yürüyen koridorun üstünde yürüyerek 30 dakika sürdü. Tüm kadınlara düz ayakkabısız İstanbul’a gelmemesini tasfiye ederim.

İstanbul Havalimanı’nda da tax free mağazalarının olması harika bir şey. Pasaport kontorlünden geçince artık Türkiye’deyiz ki, tax free mağazalarının olması aslında tuhaf, ama Türkiye’de olmazsa olmazı sanırım. Böylece unutulmuş hediyeler ve son saniyede aklımızdan geçenleri alabiliyoruz.

Atatürk Havalimanı’ndan eve giderken genelde taksiye binerdim. Çünkü otobüs 30 dakikada bir kalkıyordu. O yorgunlukta park halindeki otobüs içinde 30 dakika beklemek bana zor geliyordu. İstanbul Havalimanı’nda Havaist -2. kattadır. 20 farklı hat olup genelde 15 dakikada bir kalkıyor ve kredi kartıyla ödeyebiliyoruz. Çok hoşuma gitti. Bu ufak görünen büyük yenilik bence.

Maalesef CİP Salonunu deneyemedim. Denediğimde tekrar fikirlerimi yazacağım.

İstanbul Havalimanı’nın anılarımızın ayrılmaz bir parçası olması dileğiyle.

Av. Keiko Torigoe

www.torigoelaw.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here