logo

İstanbul Havalimanı Adliyesi, yolcuları hızlı yargılıyor

İstanbul Havalimanı Adliyesi, yolcuları hızlı yargılıyor

İstanbul Havalimanı’ndaki adliye, adliye hizmet birimlerinin belli bir saatten sonra hizmet vermemesi nedeniyle adli problem yaşayan yolcuların mağdur olmaması için hızlı yargılama ile kesintisiz hizmet sunuyor.

Yılda milyonlarca yerli ve yabancı yolcuya ev sahipliği yapan ve 7 gün 24 saat hizmet sunan İstanbul Havalimanı kompleksinde geçtiğimiz gün hizmete açılan Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne bağlı İstanbul Havalimanı ek hizmet birimi, adli sorunlar yaşadığı için işlem yapılması gereken yolcuların problemlerini hızlıca çözerek mağduriyetlerinin önüne geçiliyor.

– Adli işlemi tamamlanan cerrah, operasyona yetişti

Yakalama kararı bulunan Dr. Gökmen Öztürk, İstanbul Havalimanı’na uçakla indikten sonra  havalimanı polisleri tarafından yakalanarak İstanbul Havalimanı Gaziosmanpaşa Adliyesi ek hizmet binasına getirildi.

Yapılan hızlı yargılama sayesinde ifadesine başvurulan ve hakkında yakalama kararı kaldırılan cerrah Öztürk, sabah saatlerinde önemli bir ameliyatı olduğunu bu sebeple operasyona yetişmesi gerektiğini ifade etti.

İşlemlerinin ardından serbest kalan Dr. Gökmen Öztürk, havalimanındaki adliye binası sayesinde sabah hastanedeki çok önemli bir operasyona yetişecek olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Öztürk; “Geceyi gözaltında geçirsem operasyona yetişemeyecektim. Çok önemli bir hizmet bu. Hastamın da mağduriyeti giderilmiş oldu bu şekilde benim gibi. Adli mağduriyet yaşayanlar için çok hızlı ve önemli bir hizmet. Emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Memleketi Özbekistan’a gitmek üzere İstanbul’a gelen Özbekistanlı Banu Hikmetkızı ise pasaport kontrolünde ifade vermesi gereken bir mahkemesi olduğunu öğrendiğini ve polis ekipleri tarafından İstanbul Havalimanı ek hizmet binasına getirildiğini belirterek, “Küçükçekmece’deki mahkemeye gitmem gerekirken polis arkadaşlar tarafından buraya getirildim. 5 dakika bile sürmeden ifademi vererek serbest kaldım. Oradaki mahkemeye gitsem asla yetişemezdim. Şimdi emniyet güçleri tarafından uçağıma yetişmek üzere ülkeme gidiyorum. Çok önemli bir hizmet. Daha önce böyle bir uygulamaya rastlamadım” şeklinde konuştu.


İran’a gitmek için geldiği İstanbul Havalimanı’nda, hakkındaki yakalama kararı nedeniyle  polis eşliğinde adliyeye getirilen İranlı Vahid Kuçak işlemleri  yarım saatte tamamlanarak uçağına yetiştirilmesi sağlandı.

Kuçak, adliyeden ayrılırken basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İstanbul’dan Tahran’a gitmek için havalimanına geldiğini, pasaport kontrolünde adli bir problem nedeniyle polis ekipleriyle adliyeye getirildiğini söyledi.

İst adliye binası çıkısı iranlı vahit
Yaklaşık yarım saatte problemin adli merci tarafından çözüldüğünü belirten Kuçak, uçağı için vakti bulunduğunu ve ülkesine gidecek uçağı kaçırmadığı için mutlu olduğunu ifade ederek, “İşlemler çok hızlı sonlandı. Ben adli işlemlerin çok daha uzun süreceğini ve uçağımı kaçıracağımı düşündüm ama yanıldım. Çok güzel ve anlamlı bir hizmet. Umarım diğer havalimanlarına da örnek olur” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty