logo

Hakaret etti, yanına kar kaldı

Hakaret etti, yanına kar kaldı

Bodrum’a gidecek uçak rötar yapınca yer hizmetleri görevlisi Tuğçe Selvi’ye hakaretler yağdıran Fatma Funda Esenç, 3 yıla kadar hapisle yargılandığı davada bin 740 lira para cezasına çarptırıldı. Ceza ertelendi.

İstanbul Havalimanı’nda 25 Nisan’da tarifeli sefer gecikince yer hizmetleri görevlisi Tuğçe Selvi’ye hakaret eden Fatma Funda Esenç’in yargılandığı davada karar verildi. Gaziosmanpaşa 19. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, mağdur Selvi ile tarafların avukatları katıldı. Sanık Esenç’in eylül ayında yapılan ara celsedeki “Babam ameliyat olacaktı. Stresliydim. Gülerek, dalga geçtiler” savunması sonrası söz verilen Selvi “Dalga geçmedim, şikayetçiyim” cevabını verdi.

AVUKATTAN ‘MASTER’Lİ SAVUNMA

SANIĞIN avukatı ise savunmasında Esenç’in ‘master’ yaptığını vurguladı, “Aklıevvel birisi bunu kameraya çekti, sosyal medyaya koydu. Bu paylaşım olmasaydı, müşteki belki de olayı görmezden gelecekti” ifadelerini kullandı. Beyanların ardından davayı karara bağlayan mahkeme, 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Esenç’i ‘hakaret’ suçundan bin 740 lira adli para cezasına çarptırdı, hükmün açıklanmasını ise 5 yıl geriye bıraktı.

‘SOKAK SÜPRÜNTÜSÜ’NE BERAAT

MAHKEME ayrıca, sanık Esenç’e yöneltilen ‘halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama’ suçunun unsurları oluşmadığından, bu suçtan beraatine karar verdi. Yani ‘çingene’ ve ‘sokak süprüntüsü’ lafları ise hakaret sayılmadı. Kararın ardından hakarete uğrayan yer hizmetleri görevlisi Tuğçe Selvi gözyaşlarına hakim olamadı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ