logo

Gül Ergi; “Uçağa binmeden önce 2 litre su içerim”

Gül Ergi; “Uçağa binmeden önce 2 litre su içerim”

İstanbul cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Gül Ergi, tamamlayıcı Tıp doktorumun tavsiyesi ile çok sık uçak yolculuğu yaptığım için ,uçağa binmeden önce 2 litre su içiyorum.
Uçak yolculukları sırasında uçağın elektrik sisteminden kaynaklanan manyetik alan söz konusu ve yolcular da bu manyetik alana maruz kalıyoruz.Buna basınç farkı, ısıtılan veya soğutulan havanın sirküle edilmesi, jetlag oluşumu da eklenince uçak yolculuklarının vücut üzerindeki olumsuz etkileri daha da artırıyor.. Doktorum, bu durumun vücudumuzun bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkiler yarattığını belirterek,uçağa binmeden önce özellikle 2 litre su içmelerinin önemli olduğunu belirtti. Bol su içmenin yanında uçuştan önce 2 gram ve yolculuk ortasında 1 gram olmak üzere toplam 3 gram; okyanus aşırı uçuşlarda ise uçuştan önce 2 gram, yolculuğun ortasında 1 gram ve sonuna doğru 2 gram daha olmak üzere toplam 5 gram C vitamini alınması vücudumuzun bioritmini koruyarak olumsuz etkilerini azaltıyor.
C vitaminine ilave olarak alınan 200 mcg Selenyum’un da benzer şekilde faydalarını görüyorum.

Gül ErgiDolaşım sorunu olanların mutlaka, sağlıklı bireylerin de uzun uçuşlardan önce ayrıca bebe aspirini kullanmalarını da öneriyorum.
Bağışıklık sisteminin korunduğu uçuşlarda kişinin bioritmi korunduğundan daha az yorgunluk hissediyorum ve bu yöntemin özellikle kış döneminde gribal enfeksiyonlara karşı da uçuş sırasında ek koruma sağladığına da inanıyorum.

Gül Ergi

PAZARLARI SIVI DETOKS GÜNÜMDÜR..

İstanbul cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Gül Ergi, destek verdiği sosyal sorumluluk projeleri ve katıldığı davetler vesilesiyle yoğun bir programa sahip olsa da sağlığını da ihmal etmiyor. “Pazar günleri bana ait. Asla sokağa çıkmam, detoks yaparım” diyerek formülünü açıklıyor.
Her ne kadar gündem yoğun olsa da, hem iç hem de dış bakımına önem verdiğini söyleyen Gül Ergi, bir süredir Detoks ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Gül Kaynak’ın tavsiyelerine uyduğunu belirtiyor: “Daha önce benim için hedef, zayıf ve fit olmaktı. Ama Gül ile tanıştıktan sonra sağlıklı gıdayı almak ve vücuda zarar veren şeylerden uzak durmayı öğrendim. Artık sadece dış değil, iç güzelliğe de önem veriyorum.”

Gül Ergi

PAZARTESİYE GÜÇLÜ GİRMEK İÇİN…

Kış ve yaz aylarına girerken yılda 2 kez büyük detoks yaptığını söyleyen Gül Ergi, bunun dışında her Pazar gününü de kendine ve detoksa ayırarak zinde ve sağlıklı kaldığını söylüyor. Vücuttaki ödem ve zehirlerden arınmak için detoksun çok önemli olduğunu vurgulayan Ergi, “Her Pazar gününü kendime ayırırım. Asla dışarı çıkmam. Mutlaka sıvı detoks yaparım. Buhar banyomu ve masajımı da ihmal etmem. Vücudumu ve cildimi dinlendirip Pazartesiye güçlü bir başlangıç yaparım.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ