Fransız gurbetçi aileye altın kolye için 283 euro ceza kesildi

0
Fransa’nın Strasbourg şehrinde oturan Yozgatlı Yılmaz ailesi, izin dönüşünde Almanya’nın Stuttgart havalimanında büyük şok yaşadı. Polis, kadının Türkiye’den aldığı altın kolye için aileye 283 Euro ceza kesti.
Bu yıl izinini geçirmek üzere Yozgata giden Yılmaz* ailesi, dönüşde büyük şok yaşadı.  Kayseri’den direk uçuşla Almanya’nın Stuttgart havalimanına inen aileyi çıkışta gümrük polisleri durdurdu.
Üzerlerinde para, altın ve sigara olup olmadığını soran polislere Selim Yılmaz sadece eşinin izinde aldığı bir konseyi bulunduğunu onun dışında altın ve paralarının olmadığını belirtti. Bunun üzerine kadının kolyesine el koyan Alman polisi, 283 Euro ceza vergi ödemesi gerektiğini belirttiler.
Polisler itirazı dinlemedi
Bunun üzerine şok olan aile, zaten alınan ürünün bedelinin istenilen vergiye yakın olduğunu kaydederek karara itiraz etti. Ancak polisler aksi takdirde altın kolyeye el koyacağını belirtti. Bunun üzerine Yılmaz ailesi, vergiyi ödeyerek kolyeyi alabildi.
Fişi göstermiş
Selim Yılmaz, bunun soygun olduğunu iddia ederek, kolyenin eşinin üzerinde olduğunu kaydetti. Sadece yeni aldıklarını belirtip fişini gösterdiklerinden dolayı böyle bir vergi cezası ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here