logo

DHMİ, Malta’da personeline anlaşmalı merkezde dil kursu verecek

DHMİ, Malta’da personeline anlaşmalı merkezde dil kursu verecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), yurt dışına açılacak olması sebebiyle yabancı dil eğitim seferberliği başlattı.

Yurt dışında faaliyet gösterecek olan şirketin kurulum işlemleri devam ederken, DHMİ, şirletin başta üst düzey yöneticileri olmak üzere ’yabancı dil eğitimi seferberliği’ başlattı.

Yeni şirketin kurulum aşamasına geldiğini Twitter hesabında dile getiren DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak personelin Malta’da dil kursu alacağını söyledi.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada 2017 yılının başarı ile geride kaldığını belirtti

Ocak, “Hizmet, atılım, yatırım” yılı olarak nitelediğim 2017’yi parlak başarılarla geride bıraktık. Büyük hedef ve umutlarla merhaba dediğimiz 2018, Bakanlığımızın destek ve himayelerinde yeni proje, yatırım ve uygulamaların hayata geçirildiği yıl olacak inşallah” ifadelerini kullandı.

YENİ ŞİRKET YILIN İLK ÇEYREĞİNDE FAALİYETLERİNE BAŞLAYACAK

DHMİ’nın yurt dışına açılım hedefleri doğrultusunda tüm hazırlıklar tamamlanmak üzere. Göreve başlamasının ardından DHMİ’nin yurt dışına açılacağını bildiren Genel Müdür Ocak, hazırlıkların tamamlandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Yurt dışında faaliyet gösterecek şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlanmak üzere olduğunu paylaşan Ocak, ”Vaatlerimiz arasında bulunan yurt dışı açılımı konusunda önemli bir aşamaya geldiğimizi müjdelemek istiyorum. Yurt dışında faaliyet gösterecek olan şirketimizin kuruluş işlemleri tamamlanmak üzere. Şirket yılın ilk çeyreğinde faaliyetlerine başlayacak.” dedi.

PERSONEL MALTA’DA DİL KURSU ALACAK

Yurt dışına açılma sürecini emin adımlarla sürdüren DHMİ, personeline Malta’da anlaştığı bir merkezde dil kursu verecek. Küresel bir marka olmak için gereken her şeyi yapacaklarını belirten Ocak,”Mademki yurt dışına açılıyoruz, küresel marka olmak için ciddi gayret sarf ediyoruz. Öyleyse bunun alt yapısını eksiksiz bir şekilde hazırlamamız lazım dedik, ’yabancı dil eğitimi seferberliğini’ başlattık. Malta’nın önde gelen bir dil merkeziyle gerekli bağlantıları yaparak aylık periyotlarla arkadaşlarımıza yerinde, hızlandırılmış kurs imkânı sağladık. İlk grubumuz yakında ders başı yapacak.” dedi

Share
#

SENDE YORUM YAZ