logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın temelini attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın temelini attı

Rize – Artvin Havalimanı’nın temel atma töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’de katıldığı toplu açılış töreni ile birlikte gerçekleşti.

Rize’de yapılan toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Rize – Artvin Havalimanı’na da değinerek projenin önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada Rize ve Artvin illerine hizmet verecek havalimanının tüm hazırlıklarının bittiğini, ihalesinin yapıldığını, bugün temelini atacaklarını ve inşasına başlayacaklarını söyledi. Yeşilköy ile Pazar arasında yapılacak havalimanını yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli planladıklarını anlatan Erdoğan, proje bedelinin 1 milyar 350 milyon lira olduğunu aktardı.

Rize-Artvin havalimanı temel atma töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projenin, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan sonra deniz doldurularak yapılan Türkiye’deki ikinci, dünyada ise üçüncü havalimanı olacağını belirterek, havalimanının en geç 2021 sonunda tamamlanacağını bildirdi. Erdoğan, “Havalimanıyla birlikte Rize’nin önünde, turizmde, ticarette, her alanda yeni bir dönem başlıyor. Biz bugüne kadar hep yatırımlarımızla, eserlerimizle, büyük projelerimizle konuştuk. Birileri lafla peynir gemisini yürütmeye çalışırken, biz, hep hizmet etmenin, insanımızın derdine derman olmanın peşinde koştuk.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize merkezde katıldığı toplu açılış törenine Video konferans yöntemiyle bağlanan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, havalimanı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgiler verdi ve beraberindeki heyetle birlikte Havalimanı’nın temelini attı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ