logo

Boeing, MAX mühendisleri için yeni planlar hazırladı

Boeing, MAX mühendisleri için yeni planlar hazırladı

MAX krizi ile kabus gibi bir yıl yaşayan Boeing, yapısal reformlarlar birlikte bu uçakları yeniden gökyüzüyle buluşturmayı hedefliyor.

Webtekno’da yer alan habere göre Boeing yönetim kurulu, yeni bir güvenlik komitesi oluşturdu ve mühendislerinin özerkliğini güçlendirmek için yeni planlar hazırladı.

Boeing’den çarşamba günü gelen açıklamalara göre yönetim kurulu, mühendislerin artık yöneticilerine değil doğrudan firmanın baş mühendisine hesap vereceklerini söyledi.

Bunun nedeninin ise yönetim kademesinin mühendisleri bütçe ve zaman açısından çok fazla sıkıştırması olan gösteriliyor.

Ayrıca, özellikle yeni ürün ve güvenlik servisleri için emek harcayan çalışanlar da ABD Hederal Havacılık İdaresi’nin Organizasyon Atama Yetkinlik programına göre yönlendirilecek.

Şirket ayrıca uçak kokpitlerini ve uçuş kontrollerini “yeni pilot popülasyonunu göz önüne alarak” yeniden şekillendireceklerini söyledi.

Yaşanan kazaların ardından özellikle gelişmekte olan ülkelerin pilotlarına yönelik şüpheler artmıştı.

Bu ülkelerin büyük kısmında havacılık sektörü yeni yeni gelişmekte olduğu ve son yıllarda yaygınlaştığı için pilot eğitimleri tartışma konusuydu. Boeing de bu noktaya eğilmiş gibi duruyor.

Boeing CEO’su ve başkanı Dennis  Muilenburg ve ekibi, yakın zamanda özel hamleler yapmaya hazırlanıyor.

Muilenburg konuya ilişkin açıklamasında, “Bu bir mühendislik firması-daha fazla mühendislik kültürüne sahip olması gerekir” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ