Balon Pilotunun Tecrübesi

0

Uçakta güvenlik videosunu seyrederken düşündük. Hava yastığını ne zaman ve nasıl kullanacağını anlatıyordu.

Dünyanın %70’in deniz olduğunu düşündüğümüzde mantıklı, ama haberlerde duyduğumuz kazalarda uçaklar yere çakılmıyor mu? Hava yastığının yanı sıra hayatta kalma ihtimalimizi yükseltebilmek için koltuğumuzun altında hava yastığın yanı sıra paraşüt de olmalı, değil mi?

Şahsen ücretli olsa da ne olur ne olmaz diye paraşüt de isterim.

Geçen gün Nevşehir’deydim. Her ne kadar sabah ilk uçakla gitmiş olsam da Göreme’ye vardığımda artık balonları görebilecek saati çoktan geçmişti.

Ama peri bacalarının arasından geçerken masmavi gökyüzünde bir tane balon görebildim. Pilot eğitimi için olduğunu söylediler.

Evet, balon pilotları her ne kadar lisanslı olsa da, son 180 gün içerisinde aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmemiş pilot, ticari hava taşımacılığı ya da yolcu taşıma amacı ile herhangi bir balonu kullanamazlar.

  1. En az 1 tanesi ilgili sınıfta ve grupta bir balonda olmak kaydıyla, herhangi bir balonu pilot olarak uçurduğu en az 3 uçuş ya da,
  1. İlgili sınıfta ve grupta bir balonla CPL(H) niteliklere sahip bir öğretmenin gözetimi altında 1 uçuş yapması gerekir.

Keyfli uçuşlar !
Av. Keiko Torigoe
www.torigoelaw.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here