logo

Aşıları taşıyan Turkish Cargo uçağı Ankara’da

Aşıları taşıyan Turkish Cargo uçağı Ankara’da

Turkish Cargo, Çin’de üretilen Kovid-19 aşılarını Türkiye’ye taşı

Dünya çapında sağlık, medikal ekipman ve aşı taşımalarını aralıksız sürdüren Turkish Cargo, Sağlık Bakanlığı’nın Çin’den tedarik ettiği Kovid-19 aşılarının (Sinovac) ilk bölümünü Türkiye’ye taşı. Özel soğutma sistemlerine sahip 17 adet konteynere yüklenen Kovid19 aşıları, gerçekleştirilen özel bir seferle Pekin’den Ankara’ya başarılı bir şekilde ulaştırılarak Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.


Son 100 yılın en büyük krizlerinden olan ve tüm dünyayıetkileyen KOVID-19 pandemisine karşı verilen mücadelede Turkish Cargo önemli bir misyon üstleniyor. Pandemi sürecinde uluslararası gıda ve ilaç zincirinin devamlılığına katkı sağlayan marka sahip olduğu uçuş ağı gücüyüzde 30 kapasite artışıyla taçlandırdı. Başarılı marka, 150 uçak paletine cevap verecek bir kapasite ile soğuk zincir taşıma ölçeğini aylık 25 bin tona kadar yükseltti ve dünya çapında aşı taşımaları için güvenilirliğini pekiştirdi.


IATA CEIV (Bağımsız Denetleyiciler için Mükemmellik Merkezi) pharma sertifikasına sahip Turkish Cargo, ilaç ve aşıtaşımaları global standartlarda tasarladığı ‘TK Pharma’ ürünü ile en ideal şartlarda soğuk zinciri koruyor. İlaç üreticileri, nakliye şirketleri, havaalanları, yer hizmetleri ve ülke otoriteleri ilesürekli diyaloğunu sürdüren başarılı marka, ultra dondurulmuş aralıkta olan (-70 ° C) taşımalarda kuru buz gibi özel soğutulmuş kaplar ve araçlar kullanılarak, ilaç ve aşıüreticilerinin çok çeşitli gereksinimlerini karşılayabiliyor.


Turkish Cargo; Mumbai, Brüksel, İstanbul, Singapur, Dubai, Basel, Londra ve Amsterdam gibi önemli ve sertifikalı destinasyonlara ilaç taşıyarak, 400’den fazla destinasyon arasında küresel ilaç koridoru oluşturan Turkish Cargo, 96’sı direkt kargo olan 300’den fazla destinasyona ulaşıyor ve 365 uçaktan oluşan filosuyla birlikte, global hizmet ağında yer alan müşterilerine 7/24 hizmet sağlamaya devam ediyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty