06 Nisan 2019’dan sonra

0

Bir dolandırıcı, birinden para isterken aşağıdaki hikayeyi uydurmuş.

“09 Nisan 2019 tarihinde Atatürk Havalimanı’na indiği sırada, çantasındada uyuşturucu olduğu gerekçesiyle yakalandığını, 11 Nisan 2019 tarihinde 11 yıl hapis ve 34.000USD para cezasına çarptırıldığını, Aksaray İli’ndeki nezarethanede olup kefaret olarak ödeyemediği 18.000USD’yi gönderirse serbest kalıp hemen ABD’ye dönebileceğini, o yüzden en kısa sürede bu parayı göndermesini, ABD’ye dönünce iade edeceğini” Face Book’ya yazmış.’

Bunun doğru olmadığını anlamak için TCK’dan haberdar olmamıza hiç gerek yok sanırım. 09 Nisan 2019 tarihinde kimsenin Atatürk Havalimanı’na inmiş olamayacağını hepimiz biliyoruz.

Bu arada Atatürk Havalimanı’nın ne zaman İstanbul Havalimanı’na geçiş yapacağı konusu belli değilken, Atatürk Havalimanı’ndan uçmak üzere bilet almıştım.

06 Nisan’da İstanbul Havalimanı’na geçiş tamamlayınca otomatik olarak kalkış limanı İstanbul Havalimanı oldu.

Artık o kalabalık otobüse binip uçağa gitmek zorunda olmadığımızdan çok sevinmiştim. Pist başında uçuş sırasını bekleyerek 1 saat beklemeyeceğimizden de.

1 ay geçti. Haberlerde, piste gidene kadar 1 saat, uçak indikten sonra kapıya kadar 1 saat sürebileceğini okuyunca gerçekten çaresiz hissettim.

Avrupa yakasında yaşadığım için pek az Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanırdım.

Ama durum böyle olunca özellikle iç hatlarda Sabiha Gökçen Havalimanı bana çok avantajlı gelmeye başladı. Tercih etmememin tek sebebi Anadolu yakasında olmasıydı.

Yakın günlerdeki uçuşlar için hiç tereddüt etmeden Sabiha Gökçen Havalimanı’nı seçiyorum bile. Hem daha uygun, hem de gereksiz vakit kaybetmeden eve gidebiliyorum.

Taksim’deki otobüs durağından Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden otobüs sayısını sanki çoğalmış gibi hisseden sadece ben miyim acaba?

Keyfli uçuşlar !

Av. Keiko Torigoe

www.torigoelaw.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here